Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 138 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Hanka Lemańska

piątek, 19 września 2008 15:11

Boże, czemu ten świat nabrał takiego tempa?! Patrzę w oczy starych ludzi i widzę to wielkie zdziwienie. Jakby patrzyli na rozpędzony pociąg. Zawsze tak pędził, czy rozpędza się coraz bardziej z każdym rokiem? Staram się nadążać, ale wciąż wydaje mi się, że zabraknie mi czasu na przeczytanie wszystkich książek, które chcę przeczytać, napisanie wszystkich słów, które chcę napisać, odwiedzenie wszystkich miejsc, które chcę odwiedzić...

Dzisiaj dowiedziałam się o śmierci Hani Lemańskiej, fantastycznej osoby, znakomitego psychologa, świetnej koleżanki, którą miałam przyjamność znać kilka lat temu, autorki książki "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym - poradnik dla początkujących", napisanej z ogromnym poczuciem humoru, znajomością tematu, inteligentną przewrotnością. Dowiedziałam się zbyt późno, żebym mogła być na jej pogrzebie. Byłyśmy w tym samym wieku. Przegrała walkę z chorobą, która w dzisiejszych czasach zbiera coraz większe żniwo.

Oto proponowane przez Hanię Lemańską przepisy na zdecydowane zepsucie sobie życia, które przytacza na końcu swojego zabawnego i mądrego "poradnika":

1. Unikaj posiadania celu w życiu. Posiadanie w życiu celu sprawia, że nabiera ono sensu, a nasze działanie znaczenia...a zatem należy unikać posiadania celu, gdyż mając jasno postawiony cel, najprawdopodobniej nie uda nam się zmarnować sobie życia.

2. Nie dbaj o ciało. Oto prosty przepis: traktuj swoje ciało jak dane ci raz na zawsze niezawodne wyposażenie.

3. Żyj zawsze w biegu. Pamiętaj, ze nikt nie jest w stanie stworzyć ci tylu kłopotów, co ty sama.

4. Zadbaj o tłumienie nieprzyjemnych emocji. Zawsze zachowaj pogodną twarz i nie dziel z nikim swoimi emocjami...odcinanie się od emocji pozwala w dużym stopniu utracić orientację we własnym życiu, a tym samym zepsuć je na dobre.

5. Unikaj troski o własny umysł. Chcąc uczynić swoje życie gorszym, postaraj się sprawić, by twój umysł pozostał nietknięty nową wiedzą czy zainteresowaniami. Jak ognia unikaj czytania - pamiętaj, że książki rozbudzają wyobraźnię, a to może okazać się groźne, choćby dlatego, że nagle możesz czegoś zapragnąć, co być może zaowocuje postawieniem przed sobą celu...

6. Bycie dobrą dla siebie to przesada. Tak więc chcąc maksymalnie pogorszyć jakość swojego życia, myśl o sobie źle i pamiętaj, że inni ludzie gotowi są stosunkowo szybko zapomnieć o twoich porażkach. Zatem przypominaj o nich nieustannie zarównio im, jak i sobie.

7. Bądź wierna sobie - nie zmieniaj wygladu ani pogladów. Chcąc poczuć się gorzej, każdą zmianę zarówno w wyglądzie zewnętrznym, jak i w prezentowanych poglądach potraktuj jako przejaw braku wierności samej sobie.

8. Otaczaj się ludźmi. którzy są w stanie zepsuć to, co sama ewentualnie mogłabyś naprawić. Poszukaj zatem ludzi, w których towarzystwie poczujesz się gorzej niż zwykle. Najlepiej będzie, jeśli otoczysz się osobami charakteryzujacymi się wysokim poziomem toksyczności. Pozwalaj im na systematyczne naruszanie swojego terytorium i z zasady nie protestuj.

9. Uczciwość wobec siebie samej? Nigdy! Po pierwsze unikaj konfrontowania wyobrazeń i przekonań z faktami. Po drugie postępuj wbrew sobie. Po trzecie unikaj zdawania sobie sprawy ze swoich prawdziwych uczuć i pragnień. Zadbaj o to, by za wszelką cenę uniknąć w życiu równowagi. Buduj w sobie głównie mury nie do pokonania.

Pewnego dnia obudzisz się z poczuciem, że zmarnowałaś swoje życie.

Dziękuję Ci Haniu...

 

Podziel się
oceń
6
1


wtorek, 24 października 2017

Licznik odwiedzin:  75 233  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Nazywam się Elżbieta Czerwińska. Jestem aktorką

Nazywam się Elżbieta Czerwińska. Jestem aktorką, która po latach nieobecności wraca na scenę. Pracowałam w Teatrze "Wybrzeże" w Gdańsku, Teatrze im.St.Jaracza w Olsztynie a w Warszawie w Teatrze Narodowym, Teatrze Na Woli oraz Studio.
Wróciłam na scenę monodramem Anny Mentlewicz "Kochany Synu" w reż. Remigiusza Grzeli. Emisja jego wersji telewizyjnej odbyła się na żywo 4 lutego 2008 w TVP Kultura w ramach "Czytania dramatu", natomiast premiera warszawska wersji scenicznej odbyła się 13 października 2008 w DKŚ na ul.Smolnej. Za ten spektakl otrzymałam nagrodę za osobowość sceniczną na VII Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego 2009 w Warszawie.
15 listopada 2008 w Teatrze Polonia odbyła się premiera "Boga" Woody Allena w reż.Krystyny Jandy - gram tam kilka postaci (Kobieta z widowni, Pytia i Kobieta z nożem w plecach).
Ten blog jest opisem moich zmagań z trudnym, bo późnym, powrotem na scenę.

O moim bloogu

Zmagania z powrotem na scenę po latach nieobecności. Treści publikowane na tym blogu są mojego autorstwa i stanowią moją własność. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie zawartych tutaj zdję...

więcej...

Zmagania z powrotem na scenę po latach nieobecności. Treści publikowane na tym blogu są mojego autorstwa i stanowią moją własność. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie zawartych tutaj zdjęć oraz treści bez mojej zgody jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich - na podstawie Dz.U. 94 nr.43 poz.170 (ustawa o prawie autorskim)

schowaj...

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl